Connect with us

Motoryzacja

Awaria na drodze – co warto wiedzieć o pomocy drogowej?

Awaria na drodze może przydarzyć się każdemu kierowcy – zarówno bardzo doświadczonemu, jak i temu, który dopiero niedawno otrzymał prawo jazdy. Taka sytuacja może oznaczać bardzo dużo stresu. Aby w krytycznym momencie nie wpaść w panikę, warto wcześniej dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonuje pomoc drogowa i w jaki sposób możemy uzyskać wsparcie.

Pierwsza awaria, nawet jeśli jest błaha, bardzo często powoduje, że kierowcy tracą nerwy i nie wiedzą, jak powinni się zachować. W sytuacji, gdy nie możemy ruszyć, a za nami zaczyna tworzyć się gigantyczny korek, łatwo stracić nerwy. Z tego powodu kierowca zawsze powinien mieć przy sobie naładowany telefon, a w nim zapisany numer do pomocy drogowej. Doskonałym rozwiązaniem może być wykupienie ubezpieczenia Assistance: w jego ramach będziemy mogli w razie potrzeby skorzystać za darmo z pomocy drogowej. Jeżeli nie posiadamy wykupionego pakietu Assistance, warto wcześniej porównać ceny i opinie o różnych firmach. Gdy pomoc drogowa przyjedzie na miejsce, nie powinniśmy bać się z góry pytać i ustalać koszty różnych usług – dzięki temu nie będziemy zaskoczeni, otrzymując wysoki rachunek.

Gdy tylko zauważymy awarię, powinniśmy – gdy tylko to możliwe – zjechać na pobocze lub zatrzymać samochód i wystawić trójkąt ostrzegawczy informując innych uczestników ruchu o zaistniałej sytuacji. Upewnijmy się, czy przyczyna problemu nie jest błaha – może po prostu skończyło się paliwo lub odłączyła się kostka instalacji elektrycznej. Zawsze powinniśmy także wozić przy sobie koło zapasowe, podnośnik i narzędzia do wymiany koła.

Read more: pomocdrogowazawiercie.pl